acebook

© 2024 Kõik õigused kaitstud
Kotka Tervisemaja

BABYSPORT ON LAPSEVANEMALE TOEKS

08.07.2019

Babysport on mõnus koht Kotka Tervisemajas, kus beebid ja väikelapsed omandavad uus oskusi individuaalses teraapias ja liikumis- laulu- ning loovustundides.

Lastekeskus toimib varajase sekkumise põhimõttel, mis tähendab, et kui last jälgida ja temaga tegeleda juba esimestest elukuudest alates, on võimalik mitmeid hilisemaid probleeme ennetada või olulisel määral leevendada. Nii saab kasvada rõõmus ja tegus laps.

Suurem osa lapse kasvamisest toimub siiski koos ema-isaga kodus ja tihti võib tekkida küsimusi kuidas last vastavalt tema eale parimal moel toetada. Selleks, et ka kodus olles oleks head nõuanded ja nipid käepärast on Babyspordi kodulehele loodud õppekeskkond, mis on abivahend lapsevanemale. Sinna on koondatud mitmekülgne info lapse arengu kohta. Keskkonnast leiad videod, kus nõu ja näpunäiteid jagavad füsioterapeut, tegevusterapeut, eripedagoog ja muusikaõpetaja. Videotes kirjeldavad spetsialistid lapse arengu erinevaid etappe ning juhivad tähelepanu olukordadele, mil tasuks kaaluda lapsega terapeudi vastuvõtule pöördumist.

Õppekeskkonnast leiab ka materjalid 2018 aastal Tartus ja Tallinnas Babyspordis toimunud koolitussarjast, mis on suunatud beebide, väikelaste ja eelkooliealiste laste vanematele. Koolituste kokkuvõtted on heaks abivahendiks lapsevanemale, omandamaks uusi teadmisi oma lapse arengu kohta. Jooksvalt lisatakse ka uusi ja vanu artikleid kuhu Babysport oma teadmisi on panustanud ning ka harjutusi mida saab lapsega kodus teha.

Õppekeskkonda pääseb siit.