acebook

© 2024 Kõik õigused kaitstud
Kotka Tervisemaja

KOTKA TERVISEMAJA TERVISEAUDIT

NB! Terviseauditit ei teostata 19.06 – 31.07 suvepuhkuste tõttu. Terviseaudit on teenus, mille käigus tehakse erinevate elundkondade funktsiooni mõõtvaid esmaseid meditsiinilisi uuringuid. Terviseaudit on suunatud ja sobib eelkõige inimestele, kellel selgeid haigussümptome ei ole, aga soovitakse veenduda oma heas tervises või märgata esmaseid tunnuseid, et tervis pole päris korras.

Kotka Tervisemaja terviseaudit hõlmab erinevates tervisemaja kliinikutes tehtavaid uuringuid ühe paketina, st korraldame Teie poolt valitud uuringud ühel päeval, üksteise järel ja Teie jaoks optimaalse ajakuluga. Pärast uuringute läbiviimist on Teil võimalik saada kokkuvõte uuringute tulemuste kohta kui tulete arstivisiidile, kus Teile tulemusi lähemalt tutvustatakse, Teie küsimustele vastatakse ning vajadusel edasisteks uuringuteks ja konsultatsioonideks soovitusi antakse.

Terviseauditi hind on 590 eurot. Uuringute tegemine võtab aega umbes 2 tundi.

Terviseaudit hõlmab kõiki alltoodud põhiuuringuid. Kui lisaks põhiuuringutele soovite mõne lisauuringu korraldamist (mispuhul korraldatakse Teile nii põhi- kui ka lisauuringud võimalusel vahetult üksteise järel), tuleb nende eest tasuda täiendavalt. Lisauuringute hinnad leiate nende uuringute tutvustuse juurest. Lisauuringuid saab tellida ainult lisaks põhiuuringute paketile.

Juhul kui soovid lisauuringuna mõnda radioloogilist uuringut (kilpnäärme ultraheliuuring, rindade ultraheliuuring, mammograafia, hammaste panoraam-uuring, magnetuuring), siis kirjutage tellimuse saatmisel “Lisainfo või küsimused” lahtrisse põhjus, miks Te peate uuringut vajalikuks (nn uuringu näidustus). Magnetuuringu (MRT) puhul tuleb täpsustada ka kehapiirkond, mida soovite uurida (näiteks parem põlv, lülisamba kaelaosa vm).

Kui Teil tekib mistahes küsimusi uuringute kohta või soovite nõu pidada, milliseid uuringuid oleks Teil mõistlikum valida, palun võtke ühendust sellesama veebilehe kaudu (lahter “Lisainfo või küsimused”).

Põhiuuringud

Kehamassi indeks (pikkus, kaal), vöökoha ja kaelaümbermõõt, vererõhk.

Kehamassi indeks väljendab pikkuse ja kehakaalu vastavust (kg/m2), võimaldades hinnata toitumishäirete ja sellega seotud haigestumise riski esinemist. Vöökohaümbermõõt lisab infot kardiovaskulaarse riski ning kaelaümbermõõt uneapnoe riski kohta. Vererõhu mõõtmine on oluline kõrgvererõhutõve välistamiseks.

Mõõtmised tehakse Niine Nahakliinikus.

Kliiniline veri, veresuhkur, HbA1c (glükosüleeritud hemoglobiin), üldkolesterool, LDL-kolesterool (low density lipoprotein), triglütseriidid, kusihape, kreatiniin, ALT (alaniini transferaas), GGT (gamma-glutamüüli transferaas), TSH (türeotsüüte stimuleeriv hormoon), Meestele PSA (prostata spetsiifiline antigeen).

Vereanalüüs võimaldab hinnata vereloome ja ainevahetuse seisundit – nn kliiniline veri näitab vere hemoglobiinisisaldust ja rakkelemente (erütrotsüüdid, leukotsüüdid, trombotsüüdid), veresuhkur kajastab lühiajalist ja HbA1c pikaajalist, st viimase 2-3 kuu veresuhkru tasakaalu, kolesterooli ja triglütseriidide tasemed iseloomustavad rasvade ainevahetust, kusihape ja kreatiniin valkude ainevahetust ning neerude funktsiooni, ALT ja GGT iseloomustavad maksa tervist ning TSH kilpnäärme funktsiooni.

Vereanalüüs võetakse Niine Nahakliinikus.

Uriinianalüüs võimaldab hinnata neerude ja kuseteede seisundit.

Analüüs võetakse Niine Nahakliinikus.

EKG mõõdab südame elektrilist aktiivsust, kajastades nii võimalikke rütmihäireid kui ka südame ülekoormust ja müokardi isheemiat.

Uuring tehakse Niine Nahakliinikus.

mõõdab kopsude funktsiooni (mahtu, õhuvoolu takistust), võimaldades tuvastada eelkõige obstruktiivsete kopsuhaiguste nagu astma ja kroonilise bronhiidi esinemist.

Uuring tehakse Niine Nahakliinikus.

Ultraheliuuringul visualiseeritakse kõhu- ja vaagnapiirkonna elundite asetsus ja struktuur.

Uuring viiakse läbi Mammograaf Radioloogiakliinikus.

Rindkere röntgenuuring võimaldab hinnata rindkeres paiknevate elundite, eelkõige kopsude seisundit.

Uuring tehakse Mammograaf Radioloogiakliinikus.

Dermatoskoopia on kogu keha nahauuring, eelkõige sünnimärkide uurimiseks ja pahaloomulisuse välistamiseks.

Uuring viiakse läbi Niine Nahakliinikus.

Audiomeetria – kuulmisteravuse instrumentaalne mõõtmine.

Uuring tehakse Audiomed Kuulmiskeskuses.

Silmauuringud sagedasemate silmahaiguste märkamiseks – refraktomeetria koos nägemiskontrolliga silma optilise süsteemi hindamiseks, tonomeetria silma siserõhu mõõtmiseks ning biomikroskoopia silma eesmise osa uurimiseks.

Uuringud tehakse Kotka Silmakabinetis.

Lisauuringud

Vitamiin B12, vitamiin D, foolhape, ferritiin, naatrium, kaalium, kaltsium, magneesium – vereanalüüs eelkõige oluliste vitamiinide ja mineraalide tasemete määramiseks.

Analüüs võetakse Rosenthali Perearstikeskuses või Niine Nahakliinikus. Hind 40 eurot.

PSA (prostata spetsiifiline antigeen), CEA (kartsinoembrüonaalne antigeen), AFP (alfa-fetoproteiin), CA125, CA15-3, CA19-9 (kartsinoomi antigeenid 125, 15-3, 19-9).

Kasvajamarkerite uuring ei ole ebatäpsuse tõttu sobiv iseseisva diagnostika-meetodina, aga võib anda täiendavat infot radioloogilisele uuringule (ultraheli, röntgen) või peitvere-uuringule. PSA kõrgenemine võib viidata eesnäärmekasvajale (tegemist on soovitatava sõeluuringuna kõigile meestele >45 aasta), CEA soolekasvajale, AFP maksakasvajale, CA125 munasarjakasvajale, CA15-3 rinnakasvajale, CA19-9 sapiteede-, pankrease- või maokasvajale.

Vereanalüüs võetakse Niine Nahakliinikus. Hind 30 eurot (meeste) või 40 eurot (naiste puhul).

Allergeenspetsiifiline immuunglobuliin E (kodutolmulestade, kassi ja koera epiteeli, kase, puju ja timuti õietolmu, mesilas- ja herilasmürgi, munavalge, nisujahu, lehmapiima, sojaoa, pähklite suhtes) – vereanalüüs olulisemate ja sagedasemate tolmu-, putukamürgi- ja toiduallergiate tuvastamiseks.

Analüüs võetakse Niine Nahakliinikus. Hind 150 eurot.

C. trachomatis DNA, M. genitalium DNA, N. gonorrhoeae DNA, T. vaginalis DNA, T. pallidum Ab, HIV1,2 Ag+Ab, HBs-Ag, HCV Ab – uuringud sagedamini esinevate suguhaiguste klamüdioosi, mükoplasmoosi, gonorröa, trihhomonoosi, süüfilise, HIV ning hepatiit B ja C suhtes.

Analüüsiks võetakse uriin; süüfilise, HIV ja hepatiidi uuringuks võetakse vereanalüüs. Analüüsid võetakse Niine Nahakliinikus. Hind 90 eurot.

Ultraheliuuring kilpnäärme struktuuri hindamiseks.

Uuring viiakse läbi Mammograaf Radioloogiakliinikus. NB! Uuringu päev võib erineda muude uuringute päevast! Hind 40 eurot.

Rindade ultraheliuuringut soovitatakse rinnavähi sõeluuringuna alla 40-aastastel (tihke rinnakoega) naistel ja rasedatel (röntgenkiirgus ebasoovitav).

Uuring tehakse Mammograaf Radioloogiakliinikus. NB! Uuringu päev võib erineda muude uuringute päevast! Hind 110 eurot.

Mammograafia on rindade röntgenuuring, mis rinnavähi sõeluuringuna on soovitatav juba alates 40. eluaastast. Alates 50. eluaastast on uuring soovitatav iga 2 aasta järel.

Uuring tehakse Mammograaf Radioloogiakliinikus. Hind 60 eurot.

Tegemist on ülevaatliku hammaste röntgenuuringuga, mis näitab ilma hambaravitooli istumata hammaste seisukorda alates emailist kuni hambajuurteni, aidates tuvastada hammaste ja hambaid ümbritsevate kudede haigusi sh juurealuseid põletikke.

Uuring tehakse Sakala Hambaravis. Hind 35 eurot.

Jalatalla koormusuuring BodyTronic 150 WIFI sensortaldadega näitab kõnnimustri joont kannalöögist suure varba äratõukeni ning selle kattuvust või ebakindlust kõnni jooksul igal sammul. Uuring sobib kõigile, kes liiguvad abivahenditeta, kuid kes on tundnud jalavaevusi nagu valu kõnnil jalalabas, hüppeliigestes, põlvedes, puusades või seljas.

Uuring näitab, kas raskus langeb jalatallale füsioloogiliselt õigesti või tuleks valu leevendamiseks võtta kasutusele tallatoed. Uuringust saab ka infot kasutusel olevate jalanõude sobivuse kohta.

Uuring tehakse Reio Vilipuu Taastusravikliinikus. Hind 60 eurot.

Vaimse tervise skriiningpakett on mõeldud neile, kellel on soov saada ülevaade oma käesolevast vaimsest tervisest. Uuringu läbimine aitab teadvustada oma psüühilise seisundi tugevusi ja ohukohti ning saada soovitusi edasisteks sammudeks, mis aitaks vaimset tervist hoida, vajadusel ka parandada, et vältida tõsisemate probleemide tekkimist edaspidi.

Vaimse tervise skriiningpakett koosneb järgmistes osadest:
– iseseisev küsimustike täitmine enne psühholoogilist intervjuud (EEK-2 – sõeltest depressiooni ja ärevuse sümptomite hindamiseks, PDQ-D – sõeltest tähelepanu, mälu ja keskendumisprobleemide hindamiseks, IPDE-SQ – sõeltest võimalike probleemsete isiksusmustrite hindamiseks, AUDIT – küsimustik ohtliku ja kahjustava alkoholitarbimise varajaste märkide hindamiseks, MBI – sõeltest läbipõlemisriski hindamiseks, PSS – küsimustik tajutud stressi hindamiseks) ning
– psühholoogi kliiniline intervjuu, mis toimub Marienthali Kliinikus ja kestab kuni 1 tund.

Hind 150 eurot.

Telli pakett

Kui olete tellimuse ära saatnud, võetakse Teiega telefoni või e-maili teel ühendust sobiva aja kokkuleppimiseks ja täpsustavateks küsimusteks soovitud uuringute kohta, samuti saadetakse Teile info, millega peaksite enne uuringutele tulemist arvestama.

  Nimi

  E-mail

  Telefon

  Soovin terviseauditi korraldamist
  Soovin Terviseauditit kinkekaardina
  Olen huvitatud järelmaksust

  Soovin lisauuringuid

  Vitamiinide ja mineraalide uuring 40€
  Kasvajamarkerite uuring meestele 30€
  Kasvajamarkerite uuring naistele 40€
  Allergiate uuring 150€
  Suguhaiguste uuringud 90€
  Kilpnäärme ultraheliuuring 40€
  Rindade ultraheliuuring 110€
  Mammograafia 60€
  Jalatalla koormusuuring 60€
  Hammaste panoraamuuring 35€
  Vaimse tervise skriiningpakett 150€

  Kokku:

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.