Alates maikuust pakub Sakala Hambaravikliinik müofunktsionaalse ravi teenust

26.04.2018

Müofunktsionaalne ravi tähendab näo-ja suupiirkonna lihaskonna vale asendi ja funktsionaalse häire ravi. Kui esineb probleeme või puudeid mälumisel, neelamisel, imemisel, kõnelemisel, hingamisel või miimikas, siis võib tegemist olla müofunktsionaalse häirega.

Kõige põhilisem sümptom aru saamiseks, et midagi võib valesti olla, on see, kui ninahingamise asemel toimub hoopis suu- või segahingamine. Grimassid neelamisel, suurenenud süljevoolus, keele surumine hammaste vahele või külgedele rääkimise või neelamise ajal on samuti võimalikud müofunktsionaalse häire sümptomid. Lisaks võivad valed olla suuga seotud harjumused, näiteks küünte närimine, hammaste krigistamine, liiga pikk luti kasutamine, pöidla-huule-põse imemine vms. Tunnusteks võivad olla ka alalõualiigese häired, mis avalduvad valude või naksudena, või hingamisprobleemid öisel ajal (norskamine või obstruktiivne uneapnoe).

Müofunktsionaalse häire esinemisele tuleks võimalikult varakult jälile jõuda, sest siis on suurem võimalus valed harjumused välja juurutada. Ideaalis võiks sümptomitega tegeleda juba lapseeas, sest teismelistel ja täiskasvanutel on suuhingamisest tekkinud muutusi väga raske korrigeerida.

Loe müofunktsionaalse häire ja uue teenuse kohta lähemalt https://blogi.sakalahambaravi.ee/muofunktsionaalne-teraapia/