acebook

© 2024 Kõik õigused kaitstud
Kotka Tervisemaja

Baltikumi uusim erameditsiinikeskus sai tunnustatud arstide saatel nurgakivi

30.01.2017

Täna paigaldati nurgakivi 2017. aasta alguses avatavale Kotka Tervisemajale, millest saab Baltikumi üks suurimatest ja kõige uuem erameditsiinikeskus, mis ühendab erinevate kliinikute kompetentsi ja pühendumuse terviklikuks raviteenuseks, muutes pere- ja eriarstiabi kättesaadavamaks.

Kotka Tervisemaja asutaja Raul Niin selgitas, et Kotka Tervisemajas hakkavad tööle parimad Eesti arstid ja meditsiinipersonal, kes lähtuvad enda töös patsiendi vajadustest, kõrgest raviteenuse kvaliteedist ja võimalikest kaasaegsetest uuendustest, mis aitavad teenuste kvaliteeti ja ravivõimalusi uuele tasemele viia.

«Kotka Tervisemaja eesmärk on pakkuda kõrgel tasemel raviteenust nii Eesti inimestele kui ka tõusta Baltikumi ja Läänemere-äärsete riikide raviturismi tõmbekeskuseks,» rõhutas Niin. Ta lisas, et Kotka Tervisemaja kliinikud on orienteeritud uue põlvkonna meditsiinisüsteemi arendamisele ehk üheskoos pakutakse multidistiplinaarset raviteenust, kus kõik eriarstid vaatavad enda valdkonnast ka kaugemale ning on valmis nii igapäevatööks kui meditsiini arengu jaoks kasutusele võtma innovaatilisi lähenemisvõimalusi.

Niin tõi esile, et praeguse seisuga hakkavad Kotka Tervisemajas raviteenust osutama Niine Nahakliinik ja Niine Esteetikakliinik, dr Jüri Kullamaa Plastikakirurgia Kliinik, mille enamik patsientidest on juba praegu välisriikidest ning kelle eestvedamisel raviturismi osakaal kindlasti veel kasvab. Samuti asuvad Kotka Tervisemajja eelmisel aastal Eesti ettevõtlusauhindade Aasta Uuendaja nominendiks olnud Sakala Hambaravi, üle Eesti piltdiagnostika-uuringuid teostav Mammograaf Radioloogiakliinik, Svea Rosenthal Perearstid, Dr. Jaan Reimandi silmakabinet, BENU Apteek ning Gourmet Coffee. Lisaks teistele eriarstide kabinettidele avatakse tervisemajas ka Kotka Erahaigla, kus saab olema Baltikumi üks kaasaegsemaid päevakirurgiakeskusi. Samuti on Kotka Tervisemajja plaaneeritud ruumid telemeditsiini- ja innovatsioonilaboriks, mis toetab meditsiini-innovatsiooni ja –teaduse arendamist ning kuhu on oodatud lisaks DermTest OÜ-le ka teised valdkonnaga seotud iduettevõtteid.

Kotka Tervisemaja asutaja Raul Niine sõnul on ehitusjärgus olevas Kotka Tervisemajas ruumi veel mõnele kliinikule, kelle teenus annaks lisandväärtust tervisemaja kontseptsioonile. Kotka Tervisemaja üldpind on ca 6000 ruutmeetrit.

Sakala Hambaravi tegevjuht Hendrik Kiige selgitas, et lisaks kliinikutevahelisele meditsiinilisele koostööle kaalutakse Kotka Tervisemajas ühtsete administratiivsete süsteemide loomist nagu nuti-broneerimise või uute makselahenduste võimalused, mis lisaks kaasaegsete ravitehnoloogiate kasutamisele aitavad Eestis luua uue põlvkonna meditsiiniteenust. «Sakala Hambaravi ravijärjekordade broneerimise mobiilirakendus ja kasutusele võetud uue põlvkonna tehnoloogiad on andnud meile hea kogemuse, et selle baasilt süsteemi ka teistesse Kotka Tervisemaja kliinikutesse laiendada – näeme, et läbi kaasaegsete infotehnoloogiliste lahenduste saame muuta eriarstide teenuse kiiremini kättesaadavamaks ning lihtsustada ka arstide tööd, tõstes samaaegselt ka ravikvaliteeti,» sõnas Kiige.

Kotka Tervisemaja ehitatakse endise Tallinna Teeninduskooli Kotka tänaval asunud õppekompleksi asemele. Kaamos Ehituse tegevjuht Alo Nõmmik näeb suurepärast võimalust rajada pika ajalooga majja uus, kaasaegne ja kvaliteetne tervisemaja. «1970. aastal avati hoones tehnikakool nr. 19, mis tegutses edukalt üle 30 aasta õppeasutusena ja andis erialase hariduse paljudele tunnustatud spetsialistidele. Meil on hea meel viia ellu tellija eesmärk ehk anda uus sisu tugeva ajalooga viimastel aastatel tühjalt seisnud hoonele. Kotka Tervisemaja usaldus ja meie ligi 10-aastane kogemus ning professionaalne lähenemine ehitusturul on vaid hea koostöö aluseks,» sõnas Nõmmik.

Mammograaf Radioloogiakliiniku tegevjuht Silver Raudsepp tõi esile, et eriarstisüsteemi paremini toimimisele aitab kindlasti kaasa ka Kotka Tervisemajja koonduv uuringute kompetents. «Kui ühes tervisekeskuses saab patsient abi nii perearstilt kui ka vajadusel teostada nii MRT-, mammograafia-, röntgeni- ja ultraheliuuringu ning konsulteerida ka kirurgi või eriarstiga, siis muutub raviteenus nii patsientide kui ka arstide jaoks senisest efektiivsemaks ja mugavamaks,» rõhutas Raudsepp. Perearst Svea Rosenthal lisas, et tervisemaja suureks eeliseks on ka kliinikutevahelise oskusteabe kiirem vahetamine ning patsiendist lähtuv koostöö pere- ja eriarstide vahel.

Plastikakirurgia kliiniku doktor Jüri Kullamaa näeb Kotka Tervisemajas olulist väärtust ka välispatsientidele, kes hindavad Eesti arstide kompetentsi ning peavad väga oluliseks kaasaegseid ravivõimalusi. «Uus ja tehniliselt kõrgetasemeline tervisekeskus on Eesti raviturismi arendamise seisukohalt väga oluline – usun, et Kotka Tervisemaja kui Baltikumi suurim erameditsiinikeskus tõstab Eesti meditsiini konkurentsivõimet, olles lähiaastatel juba oluline ravikeskus nii Balti- kui ka Skandinaaviamaades,» sõnas dr Kullamaa.

Artikli allikas:
http://elu24.postimees.ee/3636947/galerii-baltikumi-uusim-erameditsiinikeskus-sai-tunnustatud-arstide-saatel-nurgakivi?gallery=73073&image=5209965