Jalaravi Kliinik

Jalaravi Kliiniku teenuste hulgas on nüüd ka ravimaniküür, mida võib soovitada kõigile, kellel esineb probleeme sõrmeküüntega. Lisaks on ravimaniküür mõeldud patsientidele, kes ei saa ise kas tundlikkushäirete, liigeshaiguste, psoriaasist või diabeedist põhjustatud probleemide või muude haiguslike seisundite tõttu oma käsi korras hoida.

Ravimaniküüri soovi korral palun võta ühendust telefonil 600 5660 või 5684 6330, või kirjuta info@jalaravikliinik.ee!

0

Fysiomedica
Fysiomedica’s saab nüüd personaaltreeninguteks kasutada unikaalset LPG Huber Motion Lab treeningseadet, mis on disainitud keha võimekuse arendamiseks nii üldise sooritusvõime parandamiseks kui ka taastusraviks.

Treeningseadmesse on programmeeritud üle 400 kogu keha harjutuse, millest valitakse välja ja koostatakse personaalselt kõige sobivam treeningprogramm. Harjutused aitavad parandada:

  • lihastugevust ja painduvust – nii süva- kui pindmiste lihaste tugevdamiseks
  • tasakaalu ja koordinatsiooni – sobib nii tervele kui ka näiteks Parkinsoni tõve või Sclerosis multiplexiga haigetele
  • rühti – esmalt tuvastatakse seadmega rühihäired ning seejärel koostatakse treeningprogramm vastavate lihasgruppide tugevdamiseks ja selgroo liikuvuse parandamiseks
  • figuuri – vähendada ülekaalu koos reite, tuharate ja kõhu piirkonna lihaste treenimisega

Treeningseade sobib ideaalselt seljavalude raviks (füsioteraapiaks), olgu siis valude põhjuseks istuv töö, halb kehahoiak, liigne kaal või muu. Alaseljavalu on esimesel kohal töövõimetuse põhjustest ning teisel kohal arsti külastamise põhjustest!

Treening ei põhjusta liigset koormust liigestele ning aitab kaasa organismi üldise toonuse parandamisele, sealhulgas väsimuse, unetuse ja meeleoluhäirete vähendamisele.
 
Personaaltreeningu soovi korral võta ühendust Fysiomedica spetsialistidega info@fysiomedica.ee või telefonil 58844868. Infot leiab ka meie kodulehelt http://fysiomedica.ee/.
0

Marienthali Kliinik
Marienthali Kliiniku ruumides asuv koolituskeskus Ergas Meel pakub võimalust koolituste, seminaride või koosolekute korraldamiseks. Koolituskeskus hõlmab saali koos esitlustehnika, helisüsteemi ja WiFi ühendusega, kohvipausi ruumi koos nõude ja kuumade jookide aparaadiga, samuti tualette. Saali mahutavus klassiruumi stiilis (koos laudadega) on 30 inimest, teatriruumi stiilis mõnevõrra enam.

Küsimuste ja koolituskeskuse broneerimise soovidega palume pöörduda Marienthali Kliiniku infotelefonil 650 5036 või e-postil info@marienthalikliinik.ee.
0

Reio Vilipuu Taastusravikliinik
Alates 1. jaanuarist 2018 hüvitab Haigekassa arsti RETSEPTI alusel kroonilise perifeerse veenipuudulikkuse ja kroonilise venoosse haavandi raviks kasutatavaid kompressioontooteid – aluspõlvikuid sisaldavate kompressioonpõlvikute komplekte 90% ulatuses. Hüvitamise eeltingimuseks on diagnoos I87.2 või I83.0-I83.2 (krooniline perifeerne veenipuudulikkus, alajäseme varikoos või varikooshaavand koos või ilma põletikuta) ning ultraheliuuringuga tõendatud veenipuudulikkuse raskusaste C4-C6 CEAP klassifikatsiooni järgi.

Toodete ja hüvitamise kohta täpsemalt vt tervise- ja tööministri määruse nr 60 „Eesti Haigekassa meditsiiniseadmete loetelu ja meditsiiniseadmete loetellu kantud meditsiiniseadme eest tasu maksmise kohustuse ülevõtmise kord“ (https://www.riigiteataja.ee/akt/123122017023) §-st 77. Muude kompressioontoodete hüvitamise kohta vt sama määruse §-st 76 ning haavaplaastrite ja -sidemete hüvitamise kohta venoossete haavade raviks §-st 68.

Sobivate toodete valiku leiate Reio Vilipuu Taastusravikliinikust aadressil Kotka 12, C-korpuse I korrus, telefon 6454250. Oleme avatud E-R 10:00-18:00.
0

Reio Vilipuu Taastusravikliinik
Sellest aastast toimuvad Reio Vilipuu Taastusravikliinikus igal teisipäeval ja neljapäeval algusega 18.00 Shindo rühmatreeningud. Tundi juhendab Kristi Aruküla, kes on Shindo treeninguid erinevates spordiklubides ja treeningrühmades juhendanud juba alates 2009. aastast.

Shindo on Jaapanist pärit massaaži-, venitus- ja lõõgastusharjutuste süsteem. Shindo rühmatreeningus praktiseeritakse erinevaid venitus- ja lõdvestusharjutusi, mis on kombineeritud sügava rahuliku hingamise ja lihtsate massaažitehnikatega. Sellised võtted pakuvad kehale lõdvestust emotsionaalsetest ja füüsilistest pingetest ning aitavad luua tasakaalu, et tunneksime end tervete, tugevate ja hea energiatasemega. Treening on vaikne, rahulik ja endassevaatav – selline lähenemine aitab hästi maandada stressi ja saavutada iseendaga parema kontakti.

Shindo rühmatreening kestab 50 minutit, sobib kõikidele ning ei eelda varasemat kokkupuudet Shindo ega mõne muu treeningstiiliga. Riietu nii, et saaksid end vabalt liigutada ja sirutada. Registreerimine tundi toimub telefonil 645 4250 või e-mailil treening@tursekeskus.ee. Maksumus on 10 eurot 1 kord või 80 eurot 10 korda (tasuda saab sularahas või pangakaardiga kohapeal).
0

Kotka Tervisemaja
Kotka Tervisemaja on sõlminud koostöölepingu Tallinna Loomaaiaga ja asunud kaljukotkale vaderiks!

Kaljukotkas on üks Euroopa suurimaid ja suursugusemaid linde, kelle kujutis ehib paljude riikide vappe ja lippe. Tegemist on pruunikirju sulestikuga linnuga, kelle pealage ehib kuldne “kiiver”, seetõttu on linnu nimetus inglise keeles Golden Eagle. Kaljukotka tiivaulatus on ligikaudu 2 meetrit ning ta on võimeline lendama kiirusel 150 km tunnis.

Eestis on kaljukotkas suhteliselt haruldane, seetõttu on ta siin looduskaitse alune lind. Kokku pesitseb siin 40-50 paari kaljukotkaid, rohkem on neid lootust märgata Lääne-Eestis. Kaljukotkaste eelistatuim elupaik on ulatuslik raba, kuivõrd need linnud on suured inimpelgurid. Kuna Eestis kaljusid eriti ei ole, valivad kaljukotkad oma pesapaigaks tüüpiliselt männipuu – mida kõrgem ja tugevam, seda sobivam. Oma territooriumil võib kotkapaaril olla mitu pesa, mida kasutatakse vaheldumisi eri aastatel. Pesa kohendamise aeg algab veebruaris, pesitsusaeg on märtsist juulini. Pesas on tüüpiliselt 2 valgetähnilist muna.
0

Kotka Tervisemaja
Kevadel uksed avanud Baltikumi kaasaegseim erameditsiinikeskus Kotka Tervisemaja avab 16. novembril täiendava korpuse, kus asuvad tegutsema Marienthali Kliinik, Reio Vilipuu Taastusravikliinik, Kotka Silmakabinet, mitmed teised kliinikud ja teenuseosutajad ning piirkonna ainuke Selver.

Kotka Tervisemaja asutaja Raul Niin sõnas, et kui kevadel avati Kotka Tervisemaja A- ja B-maja, kuhu koondusid perearstid, naistearst, hambaarstid, nahaarstid, Kotka Erahaigla koos palatikorpusega, Mammograaf diagnostikakeskus ja Jalaravi Kliinik, siis huvi erameditsiini kompleksi vastu oli nii suur, et planeeritud C-maja plaani tuli avardada ning Kotka Tervisemaja veelgi laiendada.

Kotka Tervisemaja eesmärk on koondada ühte keskusesse erinevad meditsiiniteenuste  pakkujad, et üheskoos panustada kvaliteetsele ennetus- ja ravitööle. “Kotka Tervisemaja uue korpuse avamisega oleme pööranud tähelepanu nii vaimse kui füüsilise tervise ravimiseks vajalike kompetentside saavutamisele, et patsiendid saaksid keskusest parimat võimalikku eriarstiabi nii füüsiliste kui hingeprobleemide korral,” sõnas Niin, kelle sõnul pole lähiregioonis teist nii kaasaegsete uuringu- ja ravivõimalustega erameditsiinikeskust, kus kliinikud tihedalt koostööd teeksid.

Kotka Tervisemaja uues, C-majas hakkavad tööle FysioMedica füsioterapeudid, Reio Vilipuu Taastusravikliinik, Astra Team Clinic neuroloogid, Marienthali Kliiniku psühholoogid ja psühhiaatrid, Plastikakirurgia Finest, lastekeskus BabySport, Audiomed kuulmiskeskus, Kotka Silmakabinet, Lens Optika prillipood, kingsepp, lillepood ja juuksur.

Lisaks avatakse Kotka Tervisemaja uues korpuses piirkonna esimene Selver, mis pakub igapäevaseid toidu- ja esmatarbekaupu eelkõige lähipiirkonna elanikele ning tervisemaja töötajatele ja külastajatele.

“Kristiine on perspektiivikas ja kiirelt arenev piirkond, kuhu Selverit on pikalt oodatud, seega peaks uue Selveri avamine kohalikke inimesi kindlasti rõõmustama,” sõnas Selveri juht Kristi Lomp. “Loodame kiiresti võita selle piirkonna elanike poolehoiu ning saada kohalike inimeste esimeseks toidupoe valikuks. Sortimendi koostamisel oleme lähtunud nii kohaliku elaniku kui tervisekeskuse töötajate ootustest,” rääkis Lomp.

Kotka Tervisemaja asutaja Raul Niin lisas, et Selveri lisandumine Kotka Tervisemajja annab üheltpoolt juurde väärtust tervisemaja töökeskkonnale, sest nii töötajatele kui ka patsientidele on lihtsamini kvaliteetne toidu- ja esmatarbekaup kättesaadav, teisalt lisab Selver väärtust ka ümbruskonnale, sest sarnane kompaktne ning hea kaubavalikuga ostukoht veel lähikonnas puudub. 

Kotka Tervisemaja on Eesti kaasaegseim erameditsiinikeskus ja ühtlasi ainuke tervisekeskus, kus on ühendatud perearstikeskus, eriarstid, mitme operatsioonitoaga erahaigla koos palatikorpusega ning täisfunktsionaalne diagnostikakeskus, kuhu koondub kaasaegne uuringukeskus – s.h ultraheli, mammograafia ja MRT. 

Kotka Tervisemaja koosneb kolmest osast: A- ja B-hoone pindala on kokku 4000 m2, C-hoone on ca 3500 m2 suurune ning avatakse 16. novembril. Kotka Tervisemaja asub Kristiine linnaosas, Kotka tn 12.
0

Reio Vilipuu Taastusravikliinik
Alljärgnevalt leiate täpse ülevaate rinnaproteeside soodustuse kohta.

Alates 2016. a jaanuarist korraldab abivahendite soodustingimustel taotlemist ja eraldamist Sotsiaalkindlustusamet. Abivahenditeenuse korraldamise nõuded on täpsemalt kirjas sotsiaalhoolekande seaduses (§ 46 – § 55).

Kellel on õigus vajalikule abivahendile soodustust saada:
• puudega lapsed kuni 18-aastased –90%
• kõik lapsed kuni 18-aastased – 50%, eriarsti tõendi alusel
• õppiv puudega või osalise/puuduva töövõimega tööealine kuni 26-aastased – 90%
• puudega või töövõimetusega alates 40% tööealised isikud – vastavalt määrusele
• osalise/puuduva töövõimega tööealised isikud – vastavalt määrusele
• vanaduspensionärid – vastavalt määrusele
• 01.01.2017 lisandusid 16-17-aastased isikud, kellel on tuvastatud osaline/puuduv töövõime – vastavalt määrusele

Lisaks eelnevalt loetletud isikutele on õigus soodustust saada:
• isikul rinnaproteesi ostmiseks – NB! rinnaproteesi vajav isik ei pea taotlema puuet!
• isikul, kellel on tuvastatud kuulmislangus alates 30 detsibellist, kuulmisabivahendite ja heli ülekandesüsteemide ostmiseks
• isikul silmaproteesi ostmiseks

Asjade käik:
1. operatsiooni läbi teinud isik saab perearstilt või eriarstilt vastava TÕENDI, kus on märgitud, et isik vajab rinnaproteesi kas ühele või mõlemale kehapoolele ning saab ka RETSEPTI rinnaproteesi kohta (retsepti kehtib ka tõendina, kui sinna on märgitud sõnadega: …”vajab rinnaproteesi”…)
2. isik pöördub Sotsiaalkindlustusameti poole TÕENDIGA abivahendi kaardi taotlemiseks
3. isik pöördub abivahendi müüja poole koos ABIVAHENDI KAARDI ja perearsti või eriarsti vastava rinnaproteesi RETSEPTIGA

Sotsiaalkaitseministri 21.12.2015 määrus nr 74 „Abivahendite loetelu, abivahendite eest tasu maksmise kohustuse riigi poolt ülevõtmise otsustamise ja erandite tegemise tingimused ja kord ning abivahendi kaardi andmed“: 06.30.18 rinnaproteesid – 4 aasta jooksul 2 tk (ühe kehapoole kohta) – 70% soodustusega 144,00 EUR piirhinnast*. *Arvutuskäik. Kui proteesi hind on 134 EUR ehk alla piirhinna, siis soodustuse määr on 70% 134 EUR-st ehk 93,80 EUR ja isik maksab 40,20 EUR. Kui proteesi hind on 150 EUR ehk üle piirhinna, siis soodustuse määr on 70% piirhinnast 144 EUR-st ehk 100,80 EUR ja inimene maksab 49,20 EUR.

Õigusaktide (seaduse ja määruse) lingid:
https://www.riigiteataja.ee/akt/130122015005
https://www.riigiteataja.ee/akt/129122015041

Vastavalt patsiendi soovile temale kõige paremini sobiva rinnaproteesi leidmiseks palume broneerida 30 minutiline aeg Reio Vilipuu Taastusravikliinikus, aadressil Kotka 12 C-korpuse I korrusel, telefonil 6454250. Kohapeal saadaval ka spetsiaalne pesu ning ujumisriided. Oleme avatud E-R 10:00-18:00.

Rinnaproteeside soodustusega soetamist võimaldab Euroopa Sotsiaalfondi “Töövõimereformi sihtrühma töövõimelisuse tõstmine ja nende töötamise soodustamine” meede.
0

Kotka Tervisemaja
Alates augustist on Kotka Tervisemaja C-korpuse I korrusel tegutsema asunud Reio Vilipuu Taastusravikliinik, endise nimega Tursekeskus.

Taastusravikliinik tegutseb alates 2013. aastast ning olles oma kompetentse järjepidevalt täiendanud, pakub tänaseks erinevaid taastusraviteenuseid ja -tooteid nii onkoloogiliste operatsioonide ja kiiritusravi järgsete tüsistuste, lihas-skeletisüsteemi valude kui ka teatud krooniliste haigustega seotud tursete leevendamiseks.

Kliiniku ja teenuste kohta vaata lähemalt siit.
0

Kotka Tervisemaja
Eesti suurima disainiajakirja Diivan juuni-juulinumbris kirjutas Karin Paulus hiljuti avatud Kotka Tervisemajast, pealkirjastades artikli „Ilus Kliinik“.

Kiitusega ei ole kokku hoitud: „Kui üldiselt kiputakse hoonete rekonstrueerimisel modernismiga taktitundetult ümber käima ning seda imelike lisanditega rikkuma, siis arhitekt Ra Luhse (Arhitektibüroo Luhse & Tuhal) võib enese üle uhke olla. Kaasa on võetud kõik hea – ehedad materjalid, otstarbekus, valgusrikkus, ning parendatud on kehvi tahke – ehituslikku kvaliteeti ja kujundust. Sisearhitektid Liina Kink ja Rene Safin on osanud luua meeldiva isikupärase ruumi ja tervisemaja pole halvas mõttes kliiniline, vaid rahustav ja neutraalne. // Autor on aidanud luua igale kliinikule oma näo, kus midagi on ühist, just sellele tervisekeskusele iseloomulikku, aga samavõrra on ka palju erilist ja meeldejäävat. // Nii suurepäraste teenuste kui ka usaldusväärse imagoloogia tõttu tõotab Baltimaade ühest suuremast erameditsiinikeskusest kujuneda meditsiinituristide üks keskseid sihtmärke.“
0

PREVIOUS POSTSPage 1 of 2NO NEW POSTS